Blok domů, jehož součástí je i bývalá centrála firmy Julius Meinl stojí na pomezí Vysočan a Libně. Osada Libeň vznikla na přelomu 13. a 14. století. První písemná zmínka o Vysočanech pochází z roku 1239. Libeň a Vysočany byly spojeny komunikací, která procházela přes Karlín do centra města. Ta byla obklopena poli.
V důsledku industrializace Prahy v druhé polovině 19. století došlo k prudkému nárůstu počtu obyvatel a potřebě nového bydlení. Za tím účelem byla mimo jiné jižně od tehdejší Královské třídy, v prostoru mezi Libní a Vysočany založena nová obytná čtvrť, jejíž součástí se po roce 1922 stala i centrála Julius Meinl.
Za účelem výstavby centrály české dceřiné společnosti koupila firma Julius Meinl v roce 1921 pozemek při tehdejší Královské třídě. O rok později již stála na rohu dnešních ulic Sokolovské a U Skládky první část sídla firmy s kancelářemi, skladem, pražírnou kávy a výrobou likérů.
V roce 1927-28 byla původní stavba prodloužena podél ulice Sokolovské. Umístěny zde byly pražírna kávy, výroba čaje a balírna. Jako poslední byla v roce 1934 podél ulice K Moravině dostavena moderní továrna na sušenky a marmelády.
25. března 1945 byl objekt výrazně poškozen při spojeneckých náletech na průmyslové části Prahy. Střední trakt budovy s pražírnou kávy a balírnou byl zcela zničen.
Po válce byly stavby nových objektů zakázány, i na opravy bylo nahlíženo velmi přísně. Továrna Meinl však byla důležitá pro zásobování obyvatel, a proto na její rekonstrukci byla udělena výjimka. Opravy objektu probíhaly až do konce září 1947.
Potom, jak převzali komunisté veškerou moc v zemi byla přijata řada zákonů, podle kterých došlo ke znárodnění tisíců firem, které nespadly pod znárodnění v roce 1945. Vyhláškou ministerstva vnitřního obchodu ze dne 20. října 1948 byly znárodněny podniky Julius Meinl akc. spol. v Praze a majetek firmy Julius Meinl A.G. Wien, pokud byl na území Československa. Znárodněné firmy spadly pod národní podnik Pramen, potravinářský maloobchod.
V objektu v Libni po revoluci působila firma Kliment vyrábějící masné produkty. Pozůstatky z tohoto období můžeme vidět ve sklepech objektu. Vrchní patra objektu (bývalé sklady) byly využívány archivem Městského soudu v Praze.